Poradna

Doporučené postupy

Special One se zabývá vývojem a výrobou přípravků pro kompletní péči o Vašeho domácího mazlíčka. Jejím cílem je tvorba produktů z přírodních zdrojů, pro zajištění optimálního PH pokožky a její dokonalou hydrataci. Výsledným efektem je přirozeně krásná, lesklá a zdravá srst.

Účinnost každého z produktů je založena na spolupůsobení výtažků z mořských řas, vybraných druhů rostlin, ovoce a vitamínů. 
Produkty Special One vybírejte podle rasy a typu srsti.

Chcete-li dosáhnout nejefektivnějšího výsledku koupání, dodržujte tento námi doporučený 3 fázový postup:

1. Fáze

použijte masku Bio energy Plus, která zajišťuje otevírání porů jednotlivých vlasových vláken a umožňuje následné vstřebávání potřebných látek a živin z dalších zvolených produktů na koupání. Tím je zajištěna i dobrá hydratace. Bio energy Plus použijte na suché, špinavé vlasy. V závislosti na stavu srsti nechte působit 5 až 10 minut, při kožních abnormalitách /dermatitidy, suchá nebo naopak mastná pokožka, lupy, seborea / až 30 minut. Možná i foma zábalu na 30 minut 1 x za 2 měsíce.

2. Fáze

Bez oplachování fáze 1, naneste připravenou kombinaci přípravků pro vlastní koupání, nechte krátce působit a důkladně opláchněte. Postup samotného koupání opakujte ještě jednou.

3. Fáze

Konečná úprava vysoušením a použitím produktů pro uzavření srsti a dokončení kompletní péče o srst.

Důležitá doporučení

  1. Masku BIO ENERGY použijte před vlastním koupáním Vašeho mazlíčka 1x měsíčně.  Pokud uděláte zábalovou terapii na 30 minut / zábal pomocí igelitu a ručníku/ , použijte masku 1x za 6 týdnů u bílé barvy srtsi i za 8 týdnů.
  2. Vzhledem k jedinečnému složení obsahových látek v produktech není žádoucí dlouho vysoušet srst. Vybrané produkty aplikujte i během fáze vysoušení a při konečné úpravě srsti.
  3. Produkt HYGRO FLUID vždy dobře protřepejte před každým použitím!
  4. Produkty vždy řeďte v doporučeném poměru pro aplikaci. Ve zředěné formě produkty nikdy neskladujte, protože se tím mění jejich složení, vlastnosti a výsledný efekt.
  5. Po vykoupání v šamponu a před nanesením kondicionéru Hydrating cream srst vždy vysušte ručníkem tak , aby z ní nekapala voda.

Doporučený postup koupání

Smíchejte 50ml Bio Energii + 1 lžíce hydratačního Hydrating cream v 1,5 l teplé vody . Naneste houbou na špinavou suchou srst a nechte působit 10 až 15 minut podle stavu pokožky a vlasových vláken. Pokud uděláte zábalovou terapii na 30 minut/ zábal pomocí igelitu a ručníku/ , použijte masku jen 1x měsíčně. Neoplachujte !  50 ml šamponu  + 1 lžíce produktu Hygro Fluid v 1 litru teplé vody . Vše dobře promíchejte, aplikujte na srst. Nechte krátce působit a důkladně opláchněte. Tento proces opakujte ještě jednou.

Po důkladném opláchnutí naneste na vlasy následující směs :

1 polévková lžíce hydratačního Hydrating cream + 10-15 kapek 4 Elements Oil zředěný v 1-2 litrech teplé vody. Nechte 1-2 minuty působit . Poté důkladně opláchněte a osušte ručníkem . Chcete-li získat větší objem, aplikujte při vysoušení STYLE 360, v poměru ředění až 1 : 10 dílům vlažné vody, na srst nebo Style 360 mikrospray pro přímé použití bez ředění.

Péče dle typu srsti

Péče o krátkou a středně dlouhou srst

Doporučené produkty jsou :

Bio Energy Plus, Hygro Fluid, Skincare Pro, Beauty Rinse, 4 Elements Oil, Hydrating cream

Pro plemena: Bígl , Boxer , Čivava - Chihuahua Smooth Coat (Chi-hua-hua), Welsh Corgi , Dobrman, Foxteriér hladko-srstý, Německý ovčák , Německá doga (Great Dane) , Italský chrtík (Italian Greyhound), Labrador (Labrador), Německý krátkosrstý ohař (pointer), Rotweiler a Whippet (Whippet), atd.

a abnormální kůže: Mops, Bulldog, Sharpei .

1) Bio Energi Plus 50 – 100 ml + 1 polévková lžíce Hygro Fluid + 1 – 2 litry teplé vody. Vše si rozmícháme v misce metličkou a naneseme na suchou srst rozprašovačem nebo houbičkou. Necháme 10 minut působit a neoplachujeme.

2) Skincare Pro v poměru 1: 5 dílům teplé vody připravíme v misce a aplikujeme na celé tělo. V koncentrované formě se aplikuje na problémové oblasti v obličeji a do míst s nadměrnými záhyby kůže. Dobře opláchnete a uděláte tento krok ještě jednou.

3) Beauty Rinse 50 ml do 1 litru teplé vody a aplikujte na celou srst. Neoplachujte !

 

Pro hydrataci a výživu pro domácí péči je vhodný Hydrating cream + 4 Elements oil

Při individuální citlivosti psa je nutné testovat kosmetiku na malém místě kůže.

Špinavé uši:

1) Bio Energi Plus

2) Skincare Pro

 

Péče o středně dlouhou srst, dlouhou hustou srst v oblasti břicha, nohou a ocasu 

Pro plemeno : Australský ovčák (Australian Shepherd), Border kolie (Border colie), Barzoj – Ruský chrt (Borzoi), Cavalier King Charles španěl (Cavalier King Charles Spaniel), Kokršpaněl (Cocker Spaniel), Jezevčík dlouhosrstý , Japonský Chin (Japanese Chin), Papillion (papillon), Perský chrt(Saluki), Zlatý retrívr (Golden retriver ), Bernský salašnický pes ( Bernese Mountain Dog), Flat coated retriever……

Bernský salašnický pes, Flat coated retriever, Zlatý retriever, Border kolie…..

1) Bio Energi Plus 50-200ml +1 polévková lžíce Super Keeper do 1-4 litrů teplé vody. Naneste na suchou špinavou srst a nechte 10 minut působit. Neoplachujte !!!.

2) Aquarosa Pro 50-100 ml + Blue Sky Pro popřípadě Keratine Pro + 1 polévková lžíce Hygro Fluid + Tech In color v barvě A,B,C,D,E (v závislosti na barvě srsti a vlasů) + 1-2 litry teplé vody. Opláchnout a tento krok udělat ještě jednou a dobře opláchnout. Pro dosažení bělosti bílé srsti použijte Aquablu Pro šampon.

3) Hydrating cream + Extra Body cream (1a1 polévková lžíce) + 2 litry teplé vody, dobře rozmíchat metličkou + a aplikovat na srst, nechat 2 minuty působit a opláchnout.

 

4) Při sušení použít na objem a vytvrzení Style 360 předředěného v poměru až 1: 9 nebo dle stavu srsti více koncentrovaný, naopak pokud potřebujeme snížit objem, tak aplikujeme Mix Pink . To stejné před kruhem. 

Pro přímou aplikaci bez ředění použijte Style 360 microspray

Pro výstavy je vhodný šampon Platynum Pro. Pro výživu, hydrataci a revitalizaci je vhodný 4 Elements oil

 

Kokršpaněl, setr, špringršpaněl 

Před vlastním koupáním naneste do oblastí s poškozenou srstí malé množství 4 Elements oil. Neoplachovat !

1) Bio Energy Plus 50-100 ml + 1 polévková lžíce Super Keeper do 1-2 litrů teplé vody. Nechte 10-30 min. působit. Neoplachujte !

2) Bain Pro 50 ml nebo Blue Sky Pro nebo Aquarosa Pro + 1 polév. lžíce Hygro Fluid + Tech in color ( v závislosti barvy srsti). Nechte působit 5 minut a dobře opláchněte. Tento krok udělejte ještě jednou.

3) 1-2 pol. lžíce Hydrating cream + 10-20 kapek 4 Elements oil + 1-2 litry hodně teplé vody. Rozmíchejte v misce do vzniku mléčné emulze a naeste do celé srsti až na kůži. Nechte 3-5 minut působit a opláchněte z 90 %.

4) Při sušení použijte Mix Pink

Péče o tvrdou a drsnou srst

 Pro plemeno :  Australský teriér, Erdelteriér, Skotský teriér, West Highland White terrier, Německý drátosrstý ohař, Irský vlkodav, Deerhound - Skotský jelenní pes, Knírači......

Jedna z možností péče

1) Bio Energy Plus 50 ml + 1/2 pol. lžíce Hygro Fluid do 1 litru teplé vody. Naneste na suchou srst. Nechte působit 10-30 minut. Neoplachujte !

2) Skincare Pro naneste na hřbetní část a na hlavu

3) Na končetiny použijte šampon Keratine Pro 50-100 ml + barevný pigment Tech in color ( záleží na barvě srsti) do 1-2 litrů hodně teplé vody, naneste do požadovaných oblastí a nechte působit 5 minut. Opláchněte a tento krok udělejte ještě jednou.

4) Během sušení použijte Style 360 ve zředěné formě 1 díl Style 360 : 3 dílům vody až do poměru   1: 10. Style 360 se aplikuje pomocí mikroatomizéru.

 

Další možnost péče o tvrdou srst

1) Bio Energy Plus 50-100 ml + 1 pol. lžíce Hygro Fluid do 1-2 litrů teplé vody. Dobře rozmíchat v misce a nechat na srsti působit cca 10 minut. Neoplachovat !

2) Keratine Pro 100 ml + 1 pol. lžíce Hygro Fluid + 10-60 kapek pigmentu Tech in color ( v závislosti na barvě srsti) + 0,5 litru hodně teplé vody. Nechte působit 5 minut a opláchněte. Tento krok udělejte ještě jednou.

3) Beauty Rinse 50 ml + 850 ml chladnější vody. Aplikujte do celé srsti, lehce opláchnout , ale nevymývat !!!

4) Během sušení použít Style 360 v ředění 1 díl Style 360 : 3 dílům vody nebo v poměru 1:10 dílům vody v závislosti na požadavcích na srst. Style 360 se aplikuje pomocí mikroatomizéru.

Péče o vousy a končetiny

Po šamponu Bain Pro nebo Aquarosa Pro na vousy a končetiny  použijte tuto směs, kterou nanesete pomocí plochého štětce 

1 lžíce Hydrating cream

1 lžíce Hygro Fluid

1 lžíce 4 Elements Oil

15-20 kapek Tech in color A, B, C

Tuto směs po nanesení neoplachujte, vysušte jen z 90 %. Tuto proceduru opakujte každých 7 dní

 Péče o srst před řezáním :

-----------------------------------------------------

1) Bio Energy Plus  50-100 ml + 1/2 pol. lžíce Hygro Fluid do 1 litru teplé vody, nechte na srsti působit 10 minut. Neoplachujte !!

2) Keratine Pro koncentrovaný nebo Skincare Pro ředěný 1:5 + 10-60 kapek Tech in color ( v závislosti na barvě). Opláchněte.

3) Pokud je třeba aplikujte pomocí mikroatomizéru neředěný Style 360, nechte působit a opláchněte

 

Péče o srst s podsadou 

 Pro plemeno : Pomeranian, Německý trpalsličí špic, Aljašský malamut, Akita Inu, Čau-čau, Samojed, Sibiřský husky, Pekingský palácový psík, Shiba-Inu.......

Návrh péče pro show:

1) Bio Energy Plus 50-250 ml + 1 pollévková lžíce Super Keeper do 1-3 litrů hodně teplé vody dobře rozmíchat v misce. Aplikovat na srst celého těla a nechat působit 10-30 minut. Neoplachovat !!!!

2) Platynum ProAquarosa Pro nebo Keratine Pro 50-100 ml+ 1 polévková lžíce Extra Body cream + 1 polévková lžíce Hygro Fluid + 10- 60 kapek Tech in color (v závislosti na velikosti psa a barvě srsti) do 2-3 litrů hodně teplé vody . V misce dobře zamíchat a aplikovat do celé srsti zvířete. Tento krok udělejte ještě jednou a potom dobře opláchněte.

3) Při sušení použijte Style 360 v ředění 1: 10 nebo koncentrovanější formu 1:3

 

Návrh pro domácí péči :

1) Bio Energy Plus 50-250 ml( použít každé 2 nebo 3 koupání) + 1 polévková lžíce Super Keeper do 2-3 litrů hodně teplé vody, nechte působit 10 minut. Neoplachujte !!

2) Aquarosa Pro, Keratine Pro nebo Blue Sky Pro 50-100 ml + 10-60 kapek Tech in color  ( v závislosti na velikosti psa a barvě srsti) do 1-2 litrů hodně teplé vody. Nanést na srst a tento krok udělat ještě jednou. Potom dobře opláchněte.

3) 1 polévková lžíce Extra body cream + 1 polévková lžíce Hydrating cream do 2 litrů hodně teplé vody. Po vzniku mléčné emulze nanést do srsti a opláchnout jen z 80 %

 

Péče o dlouhosrsté psy

 Pro plemeno: Afghánský chrt, Americký kokršpaněl, Australský Silky teriér, Maltézský psík, Shih-Tzu, Lhasa Apso, Tibetský teriér, Yorkshirský teriér, Sky teriér, ostatní teriéři s měkkou srstí...

Návrh péče vhodný pro výstavy

-------------------------------------

Před vlastním koupáním naneste do poškozených nebo zacuchaných oblastí srsti směs Mix Pink, 4 Elements Oil, Super Keeper+ Hydrating cream ( vše stejným dílem) do 1 litru hodně teplé vody a rozprašovačem nastříkejte do celé srsti. Vmasírujte a nechte působit cca 1-2 hodiny

1) Bio Energy Plus 50-200 ml + 1 polévková lžíce Super Keeper do 1-2 litrů teplé vody. Nechte působit 10-15 minut. Na uši naneste v koncentrované formě.

2) Aquablu Pro + Aquarosa Pro nebo Bain Pro + 1 polévková lžíce Hygro Fluid + 10-60 kapek Tech in color ( v závislosti na barvě srsti) do 1 litru velmi teplé vody. Tento krok zopakujte ještě jednou a dobře opláchněte

3) 1-2 lžíce Hydrating cream + 1 lžíce Extra Body cream + 10-20 kapek 4 Elements oil dobře smíchejte a přidejte 1,5-2 litry hodně teplé vody. P/o vytvoření emulze aplikujte na celou srst a nechte 2-5 minut působit a opláchněte z 95 %. Pokud potřebujete srst spíše zatížit, tak opláchněte lehce

4) V případě, že srst má sklony být rozevlátá, tak pře sušením naneste Multi Fix, potom vysušte obvyklým způsobem a o hodinu později můžete upravit pomocí kulmy nebo žehličky

5) Pro potřebné zatížení srsti použijte Mix Pink ( dostatečně protřepaný). Pro ideální rozprach použijte mikroatomizér Special One

Tato varianta je vhodná pro Yorkshiry a psy s hedvábným typem srsti nebo vlasu